SPRAWOZDANIE PIERWSZE: Obecność istot pozaziemskich w dzisiejszym świecie

Jest dla nas ogromnym zaszczytem zaprezentować tę informację tym wszystkim, którzy będą mieli okazję jej wysłuchać. Jesteśmy Sprzymierzeńcami Ludzkości. Przekaz nasz został umożliwiony poprzez obecność Niewidocznych, duchowych doradców, którzy piastują pieczę nad rozwojem inteligentnego życia w waszym świecie, jak również w Większej Społeczności Światów.

Nie przesyłamy wiadomości poprzez urządzenie mechaniczne, lecz poprzez kanał duchowy wolny od wpływów zewnętrznych. Pomimo że tak jak wy żyjemy w wymiarze fizycznym, dano nam przywilej komunikacji w taki sposób, aby podzielić się z wami ważną informacją.

Reprezentujemy małą grupę obserwującą wydarzenia w waszym świecie. Przybywamy z Większej Społeczności życia we wszechświecie. Nie wtrącamy się do spraw ludzkości. Nie mamy tutaj żadnej bazy. Zostaliśmy tutaj przysłani z bardzo konkretnym zadaniem, mianowicie, żeby obserwować wydarzenia zachodzące w waszym świecie i, w miarę sprzyjających okoliczności, przekazywać wam to, co widzimy i o czym wiemy. Niestety, w sytuacji, kiedy żyjecie na powierzchni planety, nie jesteście w stanie wiedzieć o wszystkich sprawach rozgrywających się wokół niej. Jak również nie możecie wyraźnie obserwować wizytacji, które się odbywają w dzisiejszych czasach, i co zwiastują one dla waszej przyszłości.

Chcemy wam dać z tego sprawozdanie. Robimy to na prośbę Niewidocznych, bo wysłano nas w tym właśnie celu. Informacje, którymi zamierzamy się tutaj z wami podzielić, mogą wydawać się trudne do przyjęcia i wstrząsające. Wielu, którzy się o nich dowiedzą, zupełnie się ich nie spodziewają. Wiemy, jakiego rodzaju trudności może to stworzyć, bo sami musieliśmy stawić temu czoła w naszych kulturach.

Może na początku będzie trudno zaakceptować te wiadomości, ale są one konieczne dla tych z was, którzy zdecydują zaangażować się w sprawy tego świata.

Przez wiele lat obserwowaliśmy sprawy waszego świata. Nie zależy nam na rozpoczęciu oficjalnych relacji z ludzkością. Nie jesteśmy tutaj na misji dyplomatycznej. Zostaliśmy przysłani przez Niewidocznych, żeby zamieszkać w pobliżu waszego świata i obserwować wydarzenia, które będziemy wam przekazywać.

Nasze imiona nie są ważne. Nie byłyby dla was istotne. I nie przekażemy ich również ze względów bezpieczeństwa, bo żeby móc służyć, musimy pozostać w ukryciu.

Na samym początku, należy zrozumieć, że ludzkość jest na etapie wyłaniania się do Większej Społeczności inteligentnego życia we wszechświecie. Wasz świat jest „odwiedzany” przez kilka obcych ras i przez kilka różnych organizacji stworzonych przez obce rasy. Wizyty te są dosyć częste i trwają już od pewnego czasu. W przeszłości wasza planeta była również odwiedzana, ale nie na taką dużą skalę jak ostatnio. Detonacja broni nuklearnej i destrukcja świata naturalnego sprowadziły te siły do waszych brzegów.

Według naszego zrozumienia sytuacji, wielu ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego faktu. Rozumiemy również, że jest wiele interpretacji tego faktu (odwiedzin obcych) oraz tego, co może to oznaczać i zaofiarować wam i waszej planecie. Duża część ludzi, którzy wiedzą o tym, ma nadzieję, że wszystko to wróży bardzo korzystną przyszłość dla ludzkości. Jest to zupełnie zrozumiałe. Oczekiwanie tego jest czymś naturalnym. Rozumiemy, że naturalną reakcją jest mieć nadzieję.

Wizyty te w waszym świecie są teraz tak częste, że ludzie we wszystkich częściach świata są tego świadkami i doświadczają ich konsekwencji. Co przyciągnęło tych „gości” z Większej Społeczności, tych różnych organizacji istot, to nie podwyższenie poziomu ludzkości czy też duchowa edukacja ludzkości. Co doprowadziło te siły do waszych brzegów w takich ilościach i z taką intencją – to naturalne surowce waszego świata.

Rozumiemy, że może na początku jest to trudne do zaakceptowania, ponieważ nie umiecie jeszcze docenić prawdziwego piękna waszego świata, jak wiele bogactw on posiada i jak niezwykle rzadkim brylantem jest on w świecie Większej Społeczności – świecie jałowych planet i pustej przestrzeni. Światy takie jak wasz są niezwykle rzadkie. Większość zamieszkanych miejsc w świecie Większej Społeczności zostało już skolonizowanych, głównie dzięki istniejącej technologii. Ale światy takie jak wasz, gdzie życie rozwinęło się poprzez ewolucję naturalną, bez użycia technologii, są o wiele rzadsze niż możecie to sobie wyobrazić. Pewne społeczności zdają sobie doskonale z tego sprawę, bo od tysięcy lat korzystają z surowców biologicznych waszego świata. Niektórzy traktują wasz świat jak spiżarnię i magazyn. Lecz rozwój kultury człowieka, jak i rozwój niebezpiecznej broni i pogorszenie się stanu surowców naturalnych spowodowały Interwencję obcych.

Może zastanawiacie się, dlaczego nie spróbowano skontaktować z liderami ludzkości drogą dyplomatyczną. Byłoby to całkiem sensowne pytanie, ale problem jest w tym, że nikt nie reprezentuje ludzkości, bo wasi ludzie nie są zjednoczeni, a wasze kraje przeciwstawiają się jeden drugiemu. Goście wizytujący wasz świat zakładają również, że macie wojownicze i agresywne tendencje, i że pomimo swych dobrych cech, wniesiecie ze sobą szkodę i wrogość w otaczający was świat.

Dlatego, w naszym sprawozdaniu chcemy was poinformować o tym, co się dzieje, jakie to ma znaczenie dla ludzkości, jaki to ma związek z waszym rozwojem duchowym, rozwojem społecznym i waszą przyszłością w świecie i w Większej Społeczności Światów.

Ludzie nie zdają sobie sprawy z obecności sił obcych, nie wiedzą o obecności poszukiwaczy surowców ani tych, którzy chcieliby zawrzeć przymierze z ludzkością dla własnych korzyści. Może powinniśmy zacząć od opisania jak wygląda życie poza waszym światem, bo nie mieliście możliwości dalekiego podróżowania i nie możecie tego wiedzieć.

Żyjecie w tej części galaktyki, która jest całkiem gęsto zasiedlona. Nie wszystkie części galaktyki są tak zasiedlone. W galaktyce znajdują się wielkie niezbadane jeszcze obszary, jak również istnieją rasy, które się ukrywają. Wymianę handlową pomiędzy światami przeprowadza się tylko w pewnych obszarach. Wkraczacie do środowiska opartego na rywalizacji. Zapotrzebowanie na surowce jest odczuwalne wszędzie, i wiele społeczeństw opartych na rozwoju technologicznym wyczerpuje swoje zasoby i jest zmuszonych do wymian handlowych i poszukiwania niezbędnych zasobów. Sytuacja jest bardzo skomplikowana. Formuje się wiele sojuszy, jak i również pojawiają się konflikty.

Być może na tym etapie warto zdać sobie sprawę, że Większa Społeczność, do której wkraczacie, jest trudnym i wymagającym środowiskiem, ale dającym jednocześnie ludzkości wspaniałą okazję i możliwości. Jednak żeby skorzystać z tych możliwości i tej przewagi, ludzkość musi się przygotować i nauczyć jakie to życie we wszechświecie naprawdę jest. Musi również zrozumieć, jakie jest znaczenie duchowości w Większej Społeczności inteligentnego życia.

Z naszej własnej historii wiemy, że jest to największe z wyzwań dla każdego świata. Nie możecie jednak tego sami zaplanować, ani zaprojektować, bo te siły, które przyniosą nową rzeczywistość Większej Społeczności już są obecne na świecie. Sprowadził je tutaj zbieg różnych okoliczności. One już tutaj są.

Może to da wam pojęcie o tym, jakie jest życie poza waszymi granicami. Nie chcemy was straszyć, ale dla waszego dobra i dla waszej przyszłości koniecznie potrzebujecie mieć uczciwie przedstawiony stan rzeczy; musicie widzieć te sprawy wyraźnie.

Uważamy, że potrzeba przygotowania się do życia w Większej Społeczności jest obecnie największą potrzebą waszego świata. Jednakże, z naszych obserwacji wynika, że na co dzień ludzie są zaabsorbowani własnymi sprawami i własnymi problemami, nieświadomi tych większych sił, które zmienią ich przeznaczenie i wpłyną na ich przyszłość.

Siły te i grupy, które znajdują się tutaj obecnie, reprezentują różne sojusze. Sojusze te nie wspierają się nawzajem w swoich zabiegach. Każdy sojusz składa się z kilku różnych grup rasowych, które ze sobą współpracują, by pozyskać i utrzymać dostęp do surowców waszego świata. W gruncie rzeczy, te różne sojusze grup obcych konkurują ze sobą, chociaż nie znajdują się w stanie wojny. Traktują wasz świat jak wielką nagrodę, którą chcą zdobyć tylko dla siebie.

Ta sytuacja jest wielkim wyzwaniem dla waszej cywilizacji, bo siły, które was odwiedzają, nie tylko dysponują bardziej zaawansowaną technologią, ale również posiadają silnie zorganizowane społeczeństwa i umiejętności kontroli myśli w Środowisku Mentalnym. Musicie wiedzieć, że w Większej Społeczności technologię można łatwo nabyć, więc największe korzyści pomiędzy konkurującymi społeczeństwami przynosi umiejętność wpływania na myśli, która posunęła się do bardzo wyrafinowanego poziomu. Składa się ona z umiejętności, które ludzkość dopiero niedawno zaczęła odkrywać.

W konsekwencji, wasi wizytujący nie przybywają tutaj z bronią, z armiami czy flotami pojazdów. Przybywają w stosunkowo niewielkich grupach, ale są w posiadaniu znacznych zdolności wpływu na ludzi. Stanowi to bardziej wyrafinowaną i dojrzałą formę użycia siły w Większej Społeczności. Właśnie takie zdolności ludzkość będzie musiała rozwinąć w przyszłości, jeżeli chce z powodzeniem konkurować z innymi rasami.

Wizytujące rasy przybywają po to, by zapewnić sobie posłuszeństwo ludzkości. Nie chcą zniszczyć ludzkiego dorobku cywilizacyjnego ani ludzkiej obecności. Chcą je wykorzystać dla własnych celów. Ich intencją jest wykorzystanie, a nie zniszczenie. Uważają, że mają do tego prawo, bo według ich rozumienia ratują ten świat. Niektórzy nawet uważają, że ratują ludzkość przed nią samą. Ale taka perspektywa nie służy waszym ważnym interesom, ani nie sprzyja rozwijaniu mądrości i samostanowienia w rodzinie ludzkiej.

Jednakże, posiadacie wśród Większej Społeczności Światów sprzymierzeńców, ponieważ działają tu również siły dobra. To my reprezentujemy głos waszych sprzymierzeńców, Sprzymierzeńców Ludzkości. Nie jest naszym celem używanie waszych surowców czy odebranie wam tego, co posiadacie. Nie chcemy uzależnić ludzkości ani was skolonizować na własny użytek. Chcemy pomóc we wzmocnieniu ludzkości i pogłębieniu jej mądrości, ponieważ wspieramy takie wysiłki wszędzie w Większej Społeczności.

Rola nasza jest więc niezbędna, a informacje, które przekazujemy, są bardzo potrzebna w tym momencie, bo nawet, jeżeli część ludzi jest świadoma obecności obcych, nie znają oni ich intencji. Ludzie nie rozumieją metod, jakimi posługują się obcy. Jak również nie zdają sobie sprawy z zasad ich etyki i moralności. Ludzie myślą o przybyszach w kategoriach albo bardzo pozytywnych (aniołowie) lub bardzo negatywnych (potwory). W rzeczywistości są oni bardzo podobni do was, jeżeli chodzi o ich potrzeby. Jeżeli moglibyście zobaczyć świat ich oczami, zrozumielibyście ich świadomość i motywację. Ale, żeby tego doświadczyć, musielibyście wyjść poza własną świadomość i motywację.

Ażeby zdobyć wpływy w waszym świecie, przybysze zaangażowani są w cztery podstawowe działalności. Każda z tych działalności jest zupełnie inna, ale są one skoordynowane. Działania te mają miejsce dlatego, że ludzkość była obiektem badań już od bardzo dawna. Ludzka myśl, ludzkie zachowania, fizjologia człowieka i religia były przedmiotem badań już od pewnego czasu. Przybysze dobrze je rozumieją i wykorzystają je dla własnych celów.

Pierwszą dziedziną działalności obcych są próby wpływania na osoby znajdujące się na pozycjach siły i władzy. Obcy nie chcą niczego tutaj zniszczyć, włączając w to światowe surowce, dlatego próbują zdobyć wpływy u tych, których uważają za posiadających władzę, szczególnie w rządzie i instytucjach religijnych. Szukają kontaktu, ale tylko z niektórymi osobami. Mają metody na zapoczątkowanie takiego kontaktu i posiadają moc perswazji. Nie wszystkie osoby tak skontaktowane pozwolą się przekonać, ale wielu ulegnie perswazji. Obietnice większej władzy, wyżej rozwiniętej technologii i światowej dominacji zaintrygują i podniecą wielu. I właśnie z takimi osobami przybysze będą chcieli nawiązać stosunki.

Liczba ludzi w rządach świata, którzy znajdują się pod wpływem obcych jest bardzo mała, ale stale rośnie. Obcy rozumieją hierarchiczny system władzy, bo sami tak funkcjonują. Są bardzo dobrze zorganizowani, i bardzo skoncentrowani na własnych dążeniach; idea kultury złożonej z wolno myślących osobników jest im prawie zupełnie obca. Idea wolności jednostki jest dla nich wręcz niezrozumiała. Są oni podobni do wielu technologicznie rozwiniętych społeczeństw będących częścią Większej Społeczności, które funkcjonując w ramach własnego świata jak również w bazach ustanowionych w różnych regionach przestrzeni, kierowani są przez bardzo silne i twarde formy rządów i organizacji. Uważają, że ludzkość jest chaotyczna i niesubordynowana, i że to oni dodają porządku do sytuacji, której nawet sami nie rozumieją. Wolność osobista jest im nieznana i nie widzą w niej wielkiej wartości. W związku z tym, to do czego tutaj zmierzają nie zapewni ludziom tej wolności.

Dlatego ich pierwszym zadaniem tutaj jest ustanowienie kontaktu z wpływowymi osobami na wysokich stanowiskach, zdobycie ich lojalności i przekonanie ich o korzyściach wynikających z powiązania i wspólnego celu.

Drugą dziedziną działalności, którą być może z waszego punktu widzenia trudno będzie wam zaakceptować, jest manipulacja wartościami i pobudkami religijnymi. Przybysze rozumieją, że największe zalety ludzkości są również jej największymi słabościami. Ludzkie pragnienie indywidualnego zbawienia jest jednym z największych atutów, jakie rodzina ludzka ma do zaoferowania, nawet w gronie Większej Społeczności. Ale jest to również waszą słabością. I właśnie te pobudki i wartości będą wykorzystane.

Kilka grup przybyszów chce zainstalować się jako arbitrzy duchowi, ponieważ wiedzą oni jak przemawiać w Środowisku Mentalnym. Mogą oni bezpośrednio komunikować się z ludźmi, co bardzo utrudnia sytuację, ponieważ niestety niewielu ludzi na świecie dostrzega różnicę pomiędzy duchowym głosem a głosem przybyszy.

Dlatego drugą dziedziną działalności jest uzyskanie posłuszeństwa ludzi używając ich motywacji duchowych i religijnych. Jak się okazuje, może to być dokonane całkiem łatwo, bo ludzkość nie jest jeszcze silna ani rozwinięta w Środowisku Mentalnym. Ludziom trudno jest rozróżnić źródło tych impulsów. Wielu chce się poddać czemukolwiek, co posiada potężniejszy głos i większą moc. Wasi goście potrafią wyświetlać wizerunki ─ wizerunki waszych świętych, waszych nauczycieli, aniołów ─ wizerunki, które są kochane w waszym świecie i uważane za święte. Rozwijali oni te umiejętności przez wiele wieków próbując wpłynąć na siebie nawzajem i ucząc się sztuki perswazji praktykowanej w wielu miejscach w Większej Społeczności. Mają was za prymitywnych, dlatego uważają, że mogą na was wpływać i używać tych metod.

Istnieją próby kontaktu z osobami uważanymi za wrażliwe, podatne i naturalnie skłonne do kooperacji. Wiele osób będzie wyselekcjonowanych, ale tylko kilka zostanie wybranych na podstawie tych zalet. Wasi goście będą szukać sposobów uzależnienia tych ludzi od siebie, uzyskania ich zaufania i przywiązania, mówiąc im, że przybysze są tutaj, ażeby podnieść poziom duchowy ludzkości, dać jej nową nadzieję i nową siłę ─ rzeczywiście przyrzekając ludziom to, czego pragną najbardziej, a czego nie byli w stanie znaleźć do tej pory. Może się zastanowicie: „Jak to jest możliwe?” Ale zapewniamy was, że nie jest to takie trudne, jeżeli poznacie te praktyki i umiejętności.

Zamierzeniem tutaj jest spacyfikowanie i indoktrynacja ludzi poprzez perswazję duchową. Ten „Program Pacyfikacyjny” jest używany inaczej w różnych grupach religijnych, w zależności od ich ideałów i temperamentu. Zawsze jest wykorzystywany w odniesieniu do podatnych osób w nadziei, że nie zauważą i całkowicie zaufają większej sile oferowanej im przez przybyszy. Od momentu tego uzależnienia, coraz trudniej będzie odróżnić ludziom to, czego dowiedzieli się od obcych, od tego, co sami wiedzieli. Jest to delikatna, ale przenikliwa forma perswazji i manipulacji. Będziemy jeszcze o tym mówić w trakcie tego sprawozdania.

Pomówmy teraz o trzeciej dziedzinie działalności obcych, której celem jest zainstalowanie się na tym świecie i przyzwyczajenie tutejszej ludności do swej obecności. Chcą oni przyzwyczaić ludzkość do tej ogromnej zmiany, jaka w tej chwili zachodzi pośród was ─ chcą was przyzwyczaić do fizycznej obecności gości i ich wpływu na wasze Środowisko Mentalne. Żeby tego dokonać, stworzą tutaj bazy, które nie będą widoczne. Bazy te będą działały z ukrycia, wywierając bardzo silne wpływy na okolicznych mieszkańców. Przybysze poświęcą wiele pracy i czasu na to, żeby dobrze spełniały swoje zadanie oraz żeby uzależnić odpowiednią ilość mieszkańców od siebie. Ci ludzie właśnie będą ich strzec i zachowają ich obecność na planecie.

To właśnie ma miejsce w waszym świecie w tej chwili. Jest to wielkim wyzwaniem i, niestety, ogromnym zagrożeniem. Dokładnie te same wydarzenia, które tutaj opisujemy, miały miejsce w wielu miejscach w Większej Społeczności. Nowo wyłaniające się rasy, takie jak wasza, są najbardziej zagrożone. Niektóre nowo wyłaniające się rasy są jednak w stanie dojść do takiej świadomości, umiejętności i współpracy, że udaje im się przeciwstawić zewnętrznym wpływom, takim jak te, i ustanowić swą obecność, jak również uzyskać pozycję w Większej Społeczności. Jednak wiele ras, zanim są w ogóle osiągnie tę wolność, popadają pod kontrolę i wpływy obcych sił.

Zdajemy sobie sprawę, że informacje te mogą wywołać niemały strach, jak również zaprzeczenia czy też zamieszanie. Ale obserwując wydarzenia, dochodzimy do wniosku, że niewielu ludzi widzi sytuację taką, jaka w istocie jest. Nawet te osoby, które zaczynają zdawać sobie sprawę z obecności sił obcych, nie mają możliwości ani odpowiedniego dystansu do sytuacji, by rozpoznać ją wyraźnie. Na dodatek, mając ciągle nadzieję i będąc optymistycznie nastawionymi, nadają temu wielkiemu zjawisku jak najwięcej pozytywnego znaczenia.

Ale, jakkolwiek na to nie popatrzeć, Większa Społeczność to trudne i oparte na rywalizacji środowisko. Ci, którzy są zaangażowani w podróże kosmiczne, nie reprezentują ras wysoko rozwiniętych duchowo, ponieważ ci, którzy są wysoko rozwinięci starają się odizolować od Większej Społeczności. Nie szukają oni wymian handlowych. Nie zależy im na wywieraniu wpływu na inne rasy, czy też zawieraniu kompleksowych umów dla wspólnej wymiany i korzyści. Zamiast tego, rasy stojące na wysokim szczeblu rozwoju duchowego chcą pozostać ukryte. Może niełatwo jest wam to zrozumieć, ale musicie to wiedzieć, żeby zdać sobie sprawę w jak trudnej sytuacji ludzkość się teraz znalazła. Jakkolwiek trudna, sytuacja ta jednocześnie przedstawia wspaniałe możliwości. Chcielibyśmy teraz o tym pomówić.

Niezależnie od ogromnej wagi sytuacji, którą wam przedstawiamy, nie uważamy tych okoliczności za tragedię dla ludzkości. W rzeczy samej, jeżeli te okoliczności mogą być zauważone i zrozumiane, i jeżeli przygotowanie na wstąpienie do Większej Społeczności, która już teraz znajduje się w świecie, mogą być wykorzystane, studiowane i zastosowane, to ludzie czystego sumienia będą mogli nauczyć się Wiedzy i Mądrości należącej do Większej Społeczności. Dlatego też ludzie na całej kuli ziemskiej znajdą podstawy do kooperacji, żeby ludzkość, jak nigdy przedtem, znalazła drogę do zjednoczenia się. Ale potrzebne będzie zagrożenie ze strony Większej Społeczności, żeby zjednoczyć ludzkość. I to zagrożenie teraz właśnie się pojawiło.

Ewolucja prowadzi ludzkość do następnego etapu, do zostania częścią Większej Społeczności inteligentnego życia w kosmosie. Wydarzy się to niezależnie od tego, czy jesteście przygotowani, czy nie. To musi się wydarzyć. Kluczem do tego jest więc przygotowanie. Zrozumienie i klarowne widzenie ─ są to teraz umiejętności niezbędnie potrzebne w waszym świecie.

W skali światowej ludzie mają wspaniałe dary duchowe, które mogą im pomóc w widzeniu i jasnym zrozumieniu. Dary te są teraz potrzebne. Trzeba je rozpoznać, zastosować i szeroko udostępnić. I nie można polegać tylko na wielkich nauczycielach czy też wielkich świętych żyjących dzisiaj w waszym świecie. To musi być kultywowane przez o wiele większą liczbę ludzi. Taka jest konieczność i jeżeli ludzkość sprosta jej wymogom, to wyzwanie przyniesie ludzkości wielką szansę.

Niemniej jednak, wymogi studiowania życia w Większej Społeczności i samego rozpoczęcia doświadczania realiów Duchowości Większej Społeczności są ogromne. Nigdy przedtem ludzkość nie musiała uczyć się takich rzeczy w tak krótkim czasie. W rzeczywistości, nauki tego rodzaju były do tej pory rzadko praktykowane w waszym świecie. Ale teraz potrzeba się zmieniła. Okoliczności są inne. Pojawiły się teraz wśród was nowe wpływy, wpływy, które jesteście w stanie wyczuć i rozpoznać.

Przybysze chcą odebrać ludziom tę wizję i możliwość kontaktu z ich wewnętrzną Wiedzą, bo sami jej nie posiadają. Nie widzą oni w tym żadnych korzyści. Nie rozumieją znaczenia tej rzeczywistości. W tym właśnie ludzkość jako całość jest bardziej rozwinięta niż oni. Ale to tylko potencjał ─ potencjał, który musi być kultywowany.

Obecność obcych w świecie wzrasta. Powiększa się każdego dnia, każdego roku. Wzrasta liczba ludzi poddających się ich perswazji; ludzie ci tracą w ten sposób umiejętność myślenia, gubią się i tracą orientację, wierząc w rzeczy, które tylko osłabiają ich pozycję i czynią ich bezradnymi w porównaniu z tymi, którzy chcą ich wykorzystać.

Ludzkość jest rasą dopiero wyłaniającą się. Jest bezbronna i słaba. Stoi przed okolicznościami i wpływami, z jakimi nie miała nigdy do czynienia. Wyewoluowaliście tylko do tego stopnia, w którym rywalizujecie ze sobą. Nigdy nie musieliście konkurować z innymi formami inteligentnego życia. A jednak właśnie ta konkurencja was wzmocni i przyczyni się do wyłonienia waszych największych zalet, jeżeli będziecie tylko mogli jasno postrzegać i rozumieć sytuację.

Pomoc w rozwoju tych zalet jest rolą Niewidocznych, których macie rację nazywając aniołami, i którzy nie tylko przemawiają do ludzkich serc, ale również do wszystkich serc, które mogą słyszeć i uzyskały przywilej wolności słuchania.

Przybywamy więc z wiadomością trudną, ale również dającą obietnicę i nadzieję. Może nie jest to wiadomość, którą ludzie chcą usłyszeć. A na pewno nie jest to wiadomość, jaką wasi goście chcieliby rozpowszechnić. Jest to wiadomość, która może być przekazywana od osoby do osoby, i będzie się ona rozpowszechniana, bo taka jest naturalna kolej rzeczy. Przybysze i osoby, które pozostają pod ich wpływami, będą starali się nie dopuścić do rozwoju takiego zrozumienia. Nie chcą oni dopuścić do rozwoju niezależnej ludzkości. To nie jest ich celem. Oni nawet nie wierzą, że to przyniosłoby jakieś korzyści. Dlatego szczerze pragniemy, byście rozważyli te idee bez lęku, na poważnie i z głęboką troską, która będzie tutaj zupełnie uzasadniona.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dzisiaj dużo ludzi na świecie wyczuwa nadchodzącą wielką zmianę dla ludzkości. Powiedzieli nam o tym Niewidoczni. Wiele motywów przypisuje się temu przeczuciu. I przewiduje się wiele skutków. Jednak do czasu zanim uświadomicie sobie rzeczywistość, w której ludzkość zaczyna się teraz wyłaniać do Większej Społeczności inteligentnego życia, nie macie jeszcze odpowiedniego kontekstu dla zrozumienia swojego przeznaczenia czy też wielkiej przemiany dokonującej się teraz w świecie.

Z naszej perspektywy, ludzie rodzą się w czasie, by służyć temu czasowi. Jest to jedna z nauk Duchowości Większej Społeczności, nauczanie, które my również studiujemy. Uczy ono wolności i siły pochodzących ze wspólnego celu. Daje ono siłę jednostce, a także tej, która połączy się z innymi ─ są to koncepcje rzadko spotykane i adoptowane w Większej Społeczności, bo Większa Społeczność nie jest stanem niebiańskim. Istnieje ona w wymiarze fizycznym i jest ograniczona problemami przetrwania wraz ze wszystkim, co się z tym wiąże. Wszyscy mieszkańcy tej rzeczywistości muszą borykać się z tymi potrzebami i problemami. I w tym wasi goście są bardziej podobni do was niż wam się to wydaje. Oni nie są nie do rozszyfrowania. Może starają się być niezrozumiałymi, ale mogą być zrozumiani. Macie do tego możliwości, ale musicie to ogarnąć klarownym spojrzeniem. Musicie to ujrzeć poprzez pryzmat szerszej wizji i posłużyć się większą inteligencją, które macie możność kultywowania w sobie.

Musimy teraz powiedzieć więcej o drugiej sferze wpływów i perswazji, bo ma ona ogromne znaczenie i jest naszym szczerym pragnieniem, że to zrozumiecie i sami rozważycie.

Religie świata są kluczowe, jeżeli chodzi o ludzkie poświęcenie i ludzką lojalność; mają one większe znaczenie niż rządy czy jakiekolwiek inne instytucje. To dobrze świadczy o ludzkości, bo takie religie należą do rzadkości wśród Większej Społeczności. Pod tym względem wasz świat jest bogaty, ale wasza siła leży również tam, gdzie jesteście słabi i narażeni na niebezpieczeństwa/zagrożenia. Wielu ludzi chciałoby, żeby boska siła ich prowadziła i nimi rządziła, chciałoby oddać się w ręce władzy duchowej, by ta nimi kierowała, doradzała im i ich chroniła. Jest to szczere pragnienie, ale w ramach Większej Społeczności, należy posiadać i kultywować znaczną mądrość, aby to pragnienie mogło być spełnione. Jest nam bardzo smutno, kiedy widzimy jak dużo ludzi oddaje swą władzę tak łatwo ─ coś, czego tak naprawdę nigdy w pełni nie posiadali, oddają tak łatwo komuś, kogo nie znają.

Celem tej wiadomości jest jej dotarcie do ludzi o wyższej dyspozycji duchowej. Dlatego też musimy powiedzieć na ten temat coś więcej. Wspieramy i kultywujemy duchowość taką, jakiej uczy się wśród Większej Społeczności, nie duchowość kontrolowaną przez narody, rządy czy grupy polityczne, ale naturalną duchowość ─ zdolność rozumienia, widzenia i działania. A na to wasi goście nie kładą nacisku. Chcą oni, by ludzie wierzyli, że to oni, przybysze, są ich rodziną, że są ich domem, że są ich braćmi i siostrami, są ich matkami i ojcami. Wielu ludzi chce w to wierzyć, więc im wierzą. Ludzie chcą oddać swoją niezależność, więc ją oddają. Ludzie chcą widzieć wśród przybyszy przyjaciół i zbawienie ─ i to właśnie jest im pokazywane.

Żeby móc przeniknąć ten podstęp i komplikacje, niezbędne jest bardzo trzeźwe i obiektywne spojrzenie. Umiejętności takie będą absolutnie niezbędne, jeżeli ludzkość ma szczęśliwie wyłonić się jako nowa rasa do Większej Społeczności i utrzymać swoją wolność i samostanowienie w środowisku silniejszych wpływów i większych sił. W tym kontekście, wasz świat mógłby być przejęty bez wystrzelenia jednej kuli, bo przemoc uważana jest za akt prymitywny i niedojrzały, i rzadko jest stosowana w takich sprawach jak ta.

Gdybyście zapytali: „Czy to oznacza, że dokonano inwazji naszego świata?” Musimy stwierdzić, że odpowiedź brzmiałaby „tak”─ inwazji bardzo subtelnego rodzaju. Jeżeli wzięlibyście pod uwagę te myśli i rozważyli je na poważnie, moglibyście sami znaleźć odpowiedź. Dowody tej inwazji są wszędzie. Wiecie jak poprzez pragnienie szczęścia, pokoju i bezpieczeństwa umiejętności człowieka są ograniczane; jak jego postrzeganie i wiedza są ograniczane przez charakter jego własnej kultury. O ile większe będą takie wpływy w ramach środowiska Większej Społeczności.

Wiadomość, którą musimy wam przekazać jest trudna; to wiadomość, która musi być jednak przekazana, to ta prawda, która musi odkryta, ta prawda, która jest ważna i która nie może czekać. Jest teraz niezbędne, aby ludzie uczyli się o głębszej Wiedzy, większej Mądrości i wyższej Duchowości, żeby mogli odkryć swoje prawdziwe zdolności i umieli wykorzystać je w jak najbardziej efektywny sposób.

Tutaj chodzi o waszą wolność. Tutaj chodzi o przyszłość waszego świata. Właśnie dlatego zostaliśmy tutaj przysłani, by reprezentować Sprzymierzeńców Ludzkości. Istnieją tacy we wszechświecie, którzy utrzymują Wiedzę i Mądrość przy życiu i którzy praktykują Duchowość Większej Społeczności. Nie podróżują, próbując wpłynąć na różne światy. Nie porywają ludzi przeciwko ich woli. Nie kradną waszych zwierząt czy roślin. Nie usiłują manipulować waszymi rządami. Nie usiłują skrzyżować własnej rasy z waszą, by stworzyć tutaj nowych liderów. Wasi sprzymierzeńcy nie wtrącają się w ludzkie sprawy. Nie manipulują ludzkim przeznaczeniem. Obserwują te wydarzenia z daleka i wysyłają emisariuszy, takich jak my, operujących pod wielkim zagrożeniem, żeby wam doradzić i dać pokrzepienie, i żeby wyjaśnić sprawy problematyczne, kiedy stanie się to niezbędne. Dlatego przybywamy do was w pokoju z ważną wiadomością.

Teraz musimy pomówić o czwartej metodzie, którą wykorzystują wasi goście, aby zadomowić się w waszym świecie, a chcą to uczynić poprzez skrzyżowanie z gatunkiem ludzkim. Przybysze nie mogą żyć w waszym środowisku. Potrzebują waszych sił fizycznych. Potrzebują waszej naturalnej więzi ze światem. Chcą połączyć się z wami również dlatego, że rozumieją, iż tworzy to zależność i przywiązanie. W ten sposób, ustanawiają swą obecność tutaj, bo produkty takiego programu, będące z krwi i kości ziemianami, jednocześnie będą im wiernymi i zależnymi od nich. Jakkolwiek może się to wydawać całkiem nieprawdopodobne, jest to bardzo możliwe.

Celem przybyszy tutaj nie jest odebranie wam funkcji reprodukcyjnych. Oni chcą się tutaj zadomowić i pozostać. Chcą, żeby ludzkość w nich wierzyła i im służyła. Chcą, żeby ludzkość dla nich pracowała. Będą obiecywać wszystko, zaoferują wszystko i zrobią wszystko, żeby osiągnąć ten cel. I chociaż ich siła przekonywania jest silna, liczbowo są nieliczni. Ale ich wpływy rosną, a ich program skrzyżowania z gatunkiem ludzkim, który trwa już od kilku pokoleń, będzie w końcu uwieńczony sukcesem. Stworzeni będą ludzie o większej inteligencji, którzy nie będą reprezentowali rodziny ludzkiej. Takie osiągnięcia są możliwe i zdarzały się w Większej Społeczności niezliczoną ilość razy. Wystarczy, abyście spojrzeli na własną historię i dojrzeli wzajemne wpływy kultur i ras, jak również na to, jak dominujące i wpływowe mogą być takie interakcje.

Dlatego przynosimy bardzo ważne wiadomości, poważne wiadomości. Musicie je potraktować poważnie, bo nie jest to czas na niezdecydowanie. To nie jest czas na ucieczkę. Nie jest to czas na to, by zająć się własnym szczęściem. To jest czas na dołożenie swojego wkładu w polepszenie świata, na wzmocnienie rodziny ludzkiej i wywołanie z siebie tych naturalnych talentów, które ludzie posiadają ─ umiejętności widzenia, poznania i działania w zgodzie z innymi. Te umiejętności mogą przeciwdziałać wpływom, jakim poddawana jest ludzkość w obecnie, ale umiejętności te muszą być wzmacniane i dzielone z innymi. Jest to niezwykle ważne.

To jest nasza rada, którą dajemy wam w najlepszej intencji. Bądźcie wdzięczni, że posiadacie sprzymierzeńców w Większej Społeczności, bo będziecie ich potrzebować.

Wkraczacie na tereny większego wszechświata, pełnego sił i wpływów, którym jeszcze nie nauczyliście się przeciwdziałać. Wkraczacie w większą panoramę życia. Musicie się do tego przygotować. Nasze słowa są tylko częścią przygotowania, które teraz jest przekazane światu. Ono nie pochodzi od nas. Pochodzi ono od Stwórcy wszelkiego życia. Przychodzi w odpowiednim czasie. Bo przyszedł czas, aby ludzkość stała się silna i mądra. Potraficie to zrobić. A wydarzenia i okoliczności, w jakich się znaleźliście, stworzyły ogromną potrzebę ku wyzwoleniu tych cech.